Uruguay, Mısır’ı Son Dakika Golüyle Yendi

Mısır Bülteni 295 Gösterim

Rusya’da düzenlenen 2018 FIFA Dünya Kupası’nda A Grubu’nda mücadele eden Mısır ile Uruguay tarihlerinde ilk kez resmi bir maçta karşı karşıya geldi. Uruguay, Mısır’ı 89. dakikada attığı golle sahadan 1-0 üstün ayrıldı.

Rusya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda ikinci gün heyecanı Mısır-Uruguay maçı ile devam etti.

İki tarafın da çok fazla pozisyon yaratamadığı karşılaşmada Uruguay, son dakikada gelen golle güldü.

​Maçın 89. dakikasında Jose Maria Gimenez’in kafa golü, Uruguay’a üç puanı getirdi.

MUHAMMED SALAH YEDEK BAŞLADI

Karşılaşma öncesinde belki de en çok merak edilen konu Mısır’ın yıldız golcüsü Muhammed Salah’ın ilk 11’de yer alıp almayacağıydı.

Liverpool’un Real Madrid’le oynadığı Şampiyonlar Ligi finalinde omuzundan sakatlanan Salah, Dünya Kupası’nda Mısır’ın ilk maçı olan Uruguay karşılaşmasında ilk 11’de yer almadı. Teknik direktör Hector Cuper, en büyük silahını yedek kulübesinde oturttu.

A Grubu’nda ilk maçların ardından 3 puanlı takımlardan Rusya liderliğini sürdürürken, Uruguay ise ikinci sırada yer aldı. Puansız takımlardan Mısır üçüncü, Suudi Arabistan ise son sırada bulunuyor.

Kaynak: Sputnik

Foto: Reuters

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.