Rusya’dan Mısır’ın Turistik Bölgelerine Uçuşlar Başlıyor

Mısır Bülteni 314 Gösterim

Rusya Ulaştırma Bakanı yardımcısı tarafından yapılan açıklamada Mısır’ın turistik bölgelerine Rusya’dan direk uçuşların yakın zamanda başlayacağı belirtildi.

Bölgeye yönelik güvenlik tedbirlerini artıran Mısır yönetimi, Rusya’nın uçuşlarla ilgili taleplerini büyük oranda karşılamış durumda.

2015’in Ekim ayında Rusya’ya ait bir uçağın Sina yarımadası semalarında düşürülmesinin ardından Rusya bu ülkeye yönelik uçuşlarını durdurmuştu. İki ülke arasındaki görüşmelerin ardından 2018’in Nisan ayında Rusya’dan Moskova’ya uçuşlar başlamıştı.

Rusya’dan Mısır’ın turistik bölgeleri olan Kızıldeniz ve Şarm el-Şeyh gibi şehirlere uçuşların da önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.