Mısır-İngiltere ‘Yasa Dışı Göçle Mücadele’ Eğitimi Projesi

Mısır Bülteni 383 Gösterim

Asvan şehrinde başlayan, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisiyle iş birliği içerisinde düzenlenen eğitimlerin 15 gün sürmesi bekleniyor.

 MENA’nın İngiltere’nin Kahire Büyükelçisi John Casson’a dayandırdığı habere göre, İngiltere tarafından finanse edilen kurslar aracılığıyla, hukukçuların göçmen kaçakçılığı, insan ticaretinde soruşturma yeteneklerinin geliştirilmesi ve düzensiz göçün azaltılması amacıyla 49 yargıç, 237 yargı personeli, başsavcı vekili ve polise eğitim verilmesi, Mısır’daki 15 ilde 11 atölye çalışması yapılması hedefleniyor.

John Casson, İngiltere hükümetinin, Mısır’a, “muhtaç durumdaki göçmenler ve mültecilere destek” için 75 milyon sterlin destek vereceğini kaydetti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.