Üst Düzey DEAŞ Üyesi Militan Sina’da Öldürüldü

Mısır Bülteni 306 Gösterim

Mısır Ordusu tarafından yapılan açıklamada DEAŞ’ın yöneticisi olduğu öne sürülen bir ismin Sina Yarımadasındaki operasyonlarda öldürüldüğü ifade edildi.

Ordu güçleri tarafından bugün yapılan açıklamada, DEAŞ ve diğer silahlı gruplara karşı Sina Yarımadası bölgesinde devam eden operasyonlarda DEAŞ’ın bölgedeki yöneticilerinden olduğu öne sürülen Nasır Ebu Zekul öldürüldü.

Mısır ordu kaynaklarının sosyal medya ağları üzerinden yaptığı açıklamada, Sina Yarımadası’nda belli bölgelere ani baskınlarla operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

DEAŞ yöneticisi olduğu öne sürülen Ebu Zekul’un bu baskınlar sonucu yaşanan çatışmada öldürüldüğü belirtildi.

Öte yandan Sina Yarımadası’nda geçtiğimiz gün Mısır güvenlik güçlerine yönelik silahlı bir saldırı düzenlenmiş, olayda biri rütbeli en az 8 asker ölmüş, saldırının sorumluluğunu DEAŞ üstlenmişti.

Kaynak: MEPA News

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.