Türkiye-Mısır İş Forumu Başkent Kahire’de Düzenlendi

Mısır Bülteni 508 Gösterim

Mısır ile Türkiyeli işadamlarının başkent Kahire’de düzenlenen iş forumunda bir araya geldiği bildirildi. İki ülke arasındaki son forum 2012 yılında düzenlenmişti.

Türkiye’den 35 dolaylarında işadamının katıldığı forumda Türk heyetine TOBB Başkanı Rıfak Hisarcıklıoğlu başkanlık etti.

TOBB Başkanı yaptığı konuşmada iki ülkenin hem coğrafi hem de kültürel olarak birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaparak işbirliğinin devam ettirilmesini talep etti.

Mısır Ticaret Odaları başkanı Ahmed El-Vekil’de yaptığı konuşmada Türkiye’nin kendileri için önemli bir ülke olduğunu ve ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesini istediklerini ifade etti.

Foruma Mısır’dan 100’e yakın iş adamı ve bürokrat katıldı.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.