Trump: Mısır’a Askeri Yardımı Yeniden Değerlendireceğiz

Mısır Bülteni 165 Gösterim

ABD Başkanı Donald Trump’ın Mısır’a askeri yardımların dondurulması kararını yeniden gözden geçireceklerini söylediği bildirildi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için New York’ta bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi ile bir araya gelen Trump’ın, Mısır’a birçok alanda gösterdiği yakın işbirliğinden dolayı teşekkür ettiği belirtildi.

Basın açıklaması sırasında Trump’a yöneltilen Mısır’a yönelik askeri yardımların durdurulması konusunda ne düşünüyorsunuz sorusuna ABD Başkanı’nın “Bu konuyu mutlaka gözden geçireceğiz” dediği ifade edildi.

Ağustos ayında uluslararası medyaya yansıyan haberlerde ABD’nin Mısır’daki insan hakları ihlallerinin devam etmesi nedeniyle bu ülkeye olan yardımlarının bir kısmını dondurmayı planladığı iddia edilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.