Suudi Arabistan’dan Sisi’ye Tebrik Telefonu

Mısır Bülteni 180 Gösterim

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’in Mısır’da gerçekleşen tartışmalı cumhurbaşkanlığı seçimlerini %97’yi oy alarak kazanan Abdülfettah El-Sisi’yi telefonla kutladığı bildirildi.

Telefon görüşmesinde Kral Selman’ın Sisi’nin terörle mücadelesindeki başarısından ötürü Mısır halkının teveccühünü kazandığını söylediği ifade edildi.

Mısır’da 2013 yılında gerçekleşen askeri darbenin ardından Sisi rejimine en fazla mali desteği sağlayan ülkelerden olan Suudi Arabistan, son dönemde Mısır rejimiyle ilişkilerini ciddi biçimde geliştirdi.

Bölgesel birçok konuda ortak politika izleyen iki ülke son dönemde özellikle İsrail’le yakın ilişkiler geliştirmeleriyle dikkat çekiyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.