Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Mısır’daki Saldırıyı Kınadı

Mısır Bülteni 783 Gösterim

Misir Suudi arabistanSuudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Mısır’ın Kuzey Sina bölgesinde dün düzenlenen bombalı saldırıyı kınadığını belirtti.

Suudi Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Suudi Arabistan’ın dün (Perşembe) akşam Mısır’ın Kuzey Sina Bölgesinde bazı askeri tesislere düzenlenen ve bazı askerlerin ölümüne ve yaralanmasına sebep olan terör saldırısı büyük bir endişe ile takip etmektedir” denildi.

açıklamada şunlara yer verildi; “Suudi Arabistan bu alçakça yapılan terör saldırısını şiddetle kınamaktadır. Aynı zamanda kardeş Mısır’ın bütün şekilleriyle teröre karşı yürüttüğü savaşta yanında olduğunu vurgulamaktadır. Bu tutum Suudi Arabistan’ın teröre karşı sabit tutumundan gelmektedir. Kardeş Mısır hükümetine, halkına ve mağdur ailelerine taziyelerini iletmektedir.”

Ayrıca, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prens Mukrin bin Abdülaziz Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi’ye ayrı ayrı gönderdikleri mesajlarda kendisine, Mısır halkına ve mağdur ailelerine başsağlığı dileyerek olayı şiddetle kınadıklarını belirttiler.ı.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap