Sondakika: Mısır’da Patlama

Mısır Bülteni 1207 Gösterim

Kuzey Sina’da mayın patlaması sonucu 5 güvenlik görevlisi yaralandı. Mısır’ın Kuzey Sina ilinde yola döşenen mayının zırhlı aracın geçişi sırasında patlaması sonucu 5 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi.

 

Mısır resmi haber ajansı MENA’da emniyet ve hastane kaynaklarına dayandırılarak yayımlanan habere göre, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Kuzey Sina iline bağlı el-Ariş kentinde kimliği belirsiz kişilerce yola döşenen mayın, güvenlik güçlerine ait zırhlı aracın geçişi sırasında patladı. Olayda 5 görevli yaralandı.

 

Kuzey Sina’da 24 Ekim’de iki güvenlik noktasına düzenlenen saldırılarda 30 kişi hayatını kaybetmiş, 31 kişi yaralanmış, Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, terör sorununu kökünden çözmek için Gazze sınırında sıkı güvenlik önlemleri alınacağını açıklamıştı. Güvenlik önlemleri kapsamında, ikinci bir uyarıya kadar Refah Sınır Kapısı’nın kapatılması talimatı verilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap