Sisi, Trump İle Görüştü

Mısır Bülteni 315 Gösterim

Mısır Cumhurbaşkanlığı’ tarafından yapılan açıklamada, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’yi telefonla arayan ABD Başkanı Donald Trump’ın, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve engellerin kaldırılması konusundaki isteğini vurguladığı belirtildi.

Açıklamada, Sisi’nin de stratejik ilişkileri güçlendirecek ve iki dost halkın çıkarlarını gerçekleştirecek, Mısır ile ABD arasında ortak öneme sahip konularda yürütülen yoğun iş birliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaptığı ifade edildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin insan hakları ve demokrasi alanında ilerleme sağlanamadığı gerekçesiyle Mısır’a yapacağı yardımların bir kısmının iptal edilmesini “yanlış bir değerlendirme” olarak değerlendirmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.