Sisi, Birleşik Arap Emirlikleri’ne Gidecek

Mısır Bülteni 644 Gösterim

misir birlesik arap emirlikleri

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi’nin bu göreve geldikten sonra ilk kez resmi bir ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gideceği açıklandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek olan Dünya Geleceğin Enerjisi Zirvesi’ne katılacak olan Sisi’nin, bu ülkede geçireceği iki gün boyunca üst düzey temaslarda bulunacağı da belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada ziyaretin Mısır’ın BAE’ye 3 Temmuz 2013’ten bu yana gösterdiği desteğe “teşekkür” için önemli bir fırsat olduğu vurgulandı. Mısır, Temmuz 2013’ten bu yana Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten en az 12 milyar dolar ekonomik yardım aldı.

Açıklamada ayrıca Mısır yönetiminin yenilenebilir enerjiye büyük önem verdiği ve bu konuda olası projeleri değerlendirmek amacıyla zirvede bulunmayı özellikle istediği ifade edildi.

Dünya Geleceğin Enerjisi Zirvesi’nin sekizincisi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de 19-22 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

Kaynak: Al-Ahram

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.