Rusya’nın Türkiye yaptırımları Mısır’a yarayacak

Mısır Bülteni 730 Gösterim

Suriye sınırında Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Moskova yönetiminin Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımları devreye sokması durumunda Mısır’ın Rusya’ya mal sağlamaya hazır olduğunu belirtiliyor.

Mısır Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Rusya’nın Türkiye’den mal ithalatını yasaklaması halinde Mısır’ın ortaya çıkacak açığı kapatmaya hazır olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada, Rusya’nın Türkiye’ye ambargo uygulanması halinde Kahire’nin Moskova’ya her türlü mamülü sağlayabileceği belirtildi.

Bakanlık, Sanayi ve Ticaret Bakanı Tarek Kabila’nın Rus meslektaşı Denis Manturov ile BAE’de biraraya gelerek konuyu görüştüğünü de ifade etti.

Kaynak: Dünya Gazetesi

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.