Mısırlı Muhammed Salah Dünya Kupasında Oynayabilecek Mi?

Mısır Bülteni 244 Gösterim

Futbolseverlerin en çok merak ettiği soru : Muhammed Salah, Dünya Kupası’nda forma giyebilecek mi?

Şampiyonlar Ligi finalinde sakatlanarak 31. dakikada oyundan çıkan Muhammed Salah’ın Dünya Kupası’nda forma giyme şansı tehlikeye girdi.

Ancak konuyla ilgili resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan yıldız futbolcu, Mısırlıların yüreğine adeta su serpti. Salah açıkmasında şu sözlere yer veri:

“Dün gece çok zorluydu ama ben bir savaşçıyım. İddia edilenin aksine Rusya’da oynayıp sizi gururlandıracağımdan eminim. Desteğiniz ve sevginize ihtiyacım var bu bana güç verecektir.”

Mısır Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Muhammed Salah’ın omzunda bağ zedelenmesi mevcut olduğu belirtildi .

Mısır Gençlik ve Spor Bakanı Khaled Abdulaziz yaptığı açıklamada, “Salah’ın 2 haftalık tedavi süresine ihtiyacı olacak. Liverpool’da kalacak ve rehabilitasyon sürecinin ardından İtalya’da Mısır Milli Takım kampına katılacak “dedi.

Liverpool’dan farklı açıklamalar

Mısır Salah konusunda iyimser yaklaşıken Liverpool kanadından faklı açıklamalar geldi.

Liverpool teknik direktörü Jürgen Klopp ise aksine olumsuz açıklamalarda bulundu. Klopp, “Salah’ın omzu veya köprücük kemiğinde kırık var. Mısır, en iyi oyuncusu kaybetmiş olabilir. Henüz kesin değil ama ne yazik ki ilk bilgiler bunu gösteriyor” diye konuştu.

Muhammed Salah, ülkesi Mısır’ı 1990 Dünya Kupası’ndan sonra ilk kez bir Dünya Kupası’na taşıyan isim oldu.

Kaynak: Euronews

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.