Mısırlı Futbolcu Muhammed Salah’a Büyük Ödül

Mısır Bülteni 262 Gösterim

Mısır’ın son dönemde yetiştirdiği en önemli futbolculardan olan Muhammed Salah’a 2017’nin en iyi Afrikalı futbolcusu ödülü verildi.

İlk olarak 1970’de France Football dergisi tarafından verilmeye başlanan ve 1992’den bu yana Afrika Futbol Konfederasyonu tarafından verilen ödülü 44 yıl sonra bir Mısırlı futbolcu almış oldu.

Bu yılki Afrika Uluslar Kupası’nda en göze çarpan isimleri arasında yer alan Salah, kariyeri boyunca 56 maçta formasını giydiği Mısır milli takımı ile 32 gole imza attı.

Salah’ın Avrupa’daki performansı da göz dolduruyor.

Geçtiğimiz sene İtalya’nın Roma takımından 42 milyon Euro bonservis bedeliyle Liverpool’a transfer olan Muhammed Salah, üstün performans gösterdiği Premier ligin yıldızları arasında gösteriliyor.

Şuana kadar Premier ligde attığı 17 golle gol krallığı yarışmasında 18 gollü Harry Kane’in ardından ikinci sırada bulunan Salah Şampiyonlar Ligi’nde de 5 gol kaydetti.

1992 doğumlu olan ve 2013 yılında evlenen Salah’ın kızına Mekke ismini verdiği biliniyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.