Mısır’ın Washington Büyükelçisi’nden New York Times’a Tepki

Mısır Bülteni 791 Gösterim

Mısır’ın Washington Büyükelçisi Muhammed Tevfik, New York Times gazetesinde çıkan ve Mısır’daki idam kararlarını ağır bir dille eleştiren editöryal yazıya Büyükelçiliğin internet sitesinden cevap verdi.

Kaleme aldığı yazıda New York Times’in Mısır’daki gelişmelere ön yargılı biçimde yaklaştığını ifade eden Tevfik, gazetenin Mısır’daki gerçeklere tam anlamıyla vakıf olamadığını ileri sürdü.

New York Times’da yayınlanan yazıda Mısır’daki idam kararları eleştirilmiş ve ülkedeki baskının çatışmacı bir sürece sebep olabileceği öne sürülmüştür.

Editöryal yazıdaki iddialara cevap veren Tevfik, New York Times’ı teröristleri ve aşırıcı grupları meşru görmekle suçlamıştır.

Kaynak: www.egyptembassy.net

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.