Mısır’ın Sina Bölgesinde Polise Bombalı Saldırı

Mısır Bülteni 507 Gösterim

Mısır’ın Sina Yarımadası’nda terör örgütü DEAŞ’a biat ettiğini duyuran Sina Vilayeti örgütünün bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda intihar eylemcisinin öldüğü, 3’ü polis 6 kişinin hafif yaralandığı bildirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Kuzey Sina vilayetinin merkezi El-Ariş kentinde bir caddede bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, sorumluluğunu Sina Vilayeti’nin üstlendiği saldırının ardından olay yerinde intihar eylemcisine ait olduğu tahmin edilen ceset parçalarının bulunduğu, bölgede devriye gezen 3 polis ile 3 sivilin hafif yaralandığı ifade edildi.

Emniyet güçlerinin bölgeyi kordon altında aldığı, olayla ilgili inceleme başlattığı bildirildi.

Ülkenin kuzeyindeki Sina Yarımadası’nda, Kasım 2014’te terör örgütü DEAŞ’a biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.