Mısır’ın Rusya’dan Helikopter Siparişi Önümüzdeki Aylarda Teslim Edilecek

Mısır Bülteni 443 Gösterim

Mısır’ın savunma alanındaki işbirliği kapsamında Rusya’dan sipariş ettiği  Ka-52 helikopterlerinden ilkinin 2017’nin üçüncü çeyreğinde teslim edileceği belirtildi.

Savunma ve Teknoloji portalında yer alan habere göre açıklama Ka-52 helikopterlerini üreten Progress Arsenyev Şirketi CEO’su Andrei Boginsky tarafından yapıldı.

Ka-52 helikopterleri keşif ve saldırı amaçlı kullanılan ve Rus ordusu hava kuvvetlerinin en önemli ürünlerinden birisi olarak biliniyor. 545 kilometre menzili olan Ka-52’nin azami hızının saatte 310 km olduğu belirtiliyor.

Mısır ile Rusya arasında 2015 yılının Aralık ayında imzalanan anlaşmada Moskova, Kahire’ye 46 adet Ka-52 satışına onay vermişti.

Mısır daha önce de Rusya’dan Mistral helikopter gemisi satın almıştı.

Kaynak: Savunma ve Teknoloji

 

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.