Mısır’ın BM Daimi Temsilcisi Çağrıda Bulundu

Mısır Bülteni 317 Gösterim

Mısır’in BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Abdellatif Aboulatta, Kıbrıs sorununa adil ve kalıcı bir çözüm bulunması amacıyla müzakerelerin yeniden başlaması çağrısında bulundu. Aboulatta, BM Güvenlik Konseyi’nin BM Barış Gücü’nün adadaki görev sürecinin uzatılmasının ardından açıklama yaptı.

Mısır’ın BM Daimi temsilcisi , BM Barış Gücü’nün adadaki görev sürecinin uzatılmasının Kıbrıs için büyük önem taşıdığını vurguladı.

BM Güvenlik Konseyi’nin BM Barış Gücü’nün adadaki görev sürecinin uzatılmasıyla ilgili kararının ardından İngiltere’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mathew Rycroft da açıklama yaptı. Rycroft, Crans, Kıbrıs Konferansının BM Genel Sekreteri dahil herkesin harcadığı çabalara rağmen başarılı bir sonuca varmamasından dolayı üzüntüsünü ifade etti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.