Mısır’ın Akdeniz Kıyısında 6 Milyon Metrekarelik Otel Yapılacak

Mısır Bülteni 514 Gösterim

Mısır’ın Akdeniz kıyısında tam 6 milyon kilometrekarelik alana 1,7 milyar dolarlık bir yatırımla, 3500 odalık beş yıldızlı lüks bir otel inşa ediliyor.

Akdeniz sahil şeridi uzandığı her ülkenin hem iklimine hem de yaşam biçimine sayısız güzellikler getiriyor. Hal böyle olunca bölge turizm için gerçek bir cazibe merkezine dönüşüyor. Elbette ki ülkemiz bu açıdan oldukça şanslı… Ancak bu seferki haberimiz Mısır tarafından…

Mısır’ın Akdeniz kıyısında tam 6 milyon kilometrekarelik alana, 3500 odalık beş yıldızlı lüks bir otel inşa ediliyor. Bu dev projeyi Sakan Devolopments ortaklığında yürütmeyi planladıklarını açıklayan Jumeirah Real Estate’in CEO’su Sami Abdul Rahim, lokasyonun ise Ras Elhekma Kuzey Sahili olarak belirlendiğini açıkladı.

Kendi başına bir tatil beldesi gibi…

Kendi başına bir tatil beldesi sayılabilecek nitelikteki otelde ayrıca bir yat limanı ve çok sayıda restoranın hizmet vermesi bekleniyor.

Apart ve bungalov tipi konaklama birimleriyle birlikte toplamda 3.500 odayla hizmet verecek tesisin her köseşesinden panoramik deniz manzarası izlenebiliyor olacak. Ancak bu imkan sadece oda, restoran gibi alanlar ile sınırlı değil. Otelin girişinden bitimine kadar iki kilometrelik yol boyunca her metrekareden Akdeniz’i seyre dalmak münkün olabilecek.

2016’nın son çeyreğinde yapımına başlanacak olan otel, 3 fazda tamamlanacak. 980 odalık ilk fazın ise 2019’un Aralık ayında hizmete girmesi planlanıyor.

misir

50 kilometrelik plaj

Tamamlanmasının ardından 50 kilometrelik uzunluğuyla Akdeniz’in en geniş sahil şeritlerinden birine sahip olacak olan otelin isminin ise ‘Jumeirah Bay Ras El-Hekma’ olacağı belirtildi.

İkisi de Körfez sermayeli Jumeirah Real Estate ve Sakan Developments grupları tarafından finanse edilecek olan projenin toplam maliyeti 1,7 milyar Euro olarak planlanırken, yaklaşık 1.000 kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Turizm Global

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.