Mısır’dan Yeni Turizm Hamlesi

Mısır Bülteni 768 Gösterim

Mısır Turizm Bakanı Halid Rami, Mısır’ın turizmdeki 27 pazarını kapsayacak biçimde bir tanıtım kampanyası hazırladıklarını ve gelecek 3 yıl içinde bu kampanyada kullanılmak üzere 66 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını açıkladı.

Rami, Rusların ardından Türkiye’ye en çok turist gönderen ikinci pazar olma özelliğini sürüdüren Almanlara da kanca attı.

Tanıtım kampanyasına Ekim ayından itibaren başlayacaklarını belirten Rami, kampanyada ağırlık verilecek ülkelerin başında ise en önemli pazar olan Almanya’nın yanısıra İsviçre ve Avusturya gibi ülkelerin geldiğini bildirdi.

Bakan Rami, tanıtım kampanyası ile yılda 12,5 milyon olan turist sayısını 2020’ye dek aşama aşama 20 milyona çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Öte yandan, Mısır makamları, Almanya’dan rezervasyonların geçen yıla göre yüzde 20 arttığını, Avusturya’da yüzde 15, İsviçre’de yüzde 34, Polonya’da yüzde 11’lik artışlar olduğunu bildirdiler. Mısır, 2015 sonu itibariyle tüm pazarlarda yüzde 20’lik artış bekliyor.

Kaynak: Yeni Alanya

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.