Mısır’dan Turizm’de Almanya Atağı

Mısır Bülteni 629 Gösterim

Turizmde Akdeniz çanağında son yıllarda kriz yaşayan ülkelerden olan Mısır, turizmde krizden çıkmak için çeşitli adımlar atmayı sürdürüyor.

Yaklaşık dört aydır görevde olan daha önce uzun yıllar zincir oteller grubu Marriott’ta yöneticilik yapmış Mısır Turizm Bakanı Yahya Raşid, en önemli pazarları olan Almanya’da atağa geçti.

Bakan Raşid yönetimindeki Mısır turizm makamları, önümüzdeki haftalarda Almanya’da farklı kanallarda devreye girecek olan bir reklam kampanyası hazırladı. Kampanya çerçevesinde Mısır’ın ürün çeşitliliği öne çıkarılacak, ayrıca güvenli ülke olduğu vurgusu yapılacak.

Almanya’da yayımlanan sektör dergisi Touristik Aktuell’e konuşan Raşid, Almanya pazarına yönelik stratejisinde uçuş bağlantılarının büyük önem taşıdığını söyledi. Almanya’dan Mısır’a direkt ve kolay ve hızlı havayolu bağlantısına son derece önem verdiklerini kaydeden Raşid, Düsseldorf-Luxor ya da Hamburg-Assuan arasında direkt uçuşların gerçekleşmesi için çaba harcayacaklarını belirtti. Raşid, bu yönde ilk adım olarak SunExpress ve FTI tarafından Hamburg’tan Hurgha’daya yapılacak uçuşları gösterdi.

Öte yandan Alman otelcileri ile de birlikte çalışabileceklerini ifade eden Raşid, “Neden Alman otel stajyerleri, stajlarının bir bölümünü Mısır’da yapmasın?” dedi. Mısır otel sektörünün seviyesinin çok yüksek olduğunu söyleyen Raşid, personel ve servise daha fazla yatırım yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Kaynak: Turizm Gazetesi

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.