Mısır’dan Refah Kentinin Gazze Şeridi Sınırını Tahliye Emri

Mısır Bülteni 689 Gösterim

Filistinli Başmüzakereci Ureykat: “Hamas da dahil Filistin halkı, ‘Mısır‘ın istikrarı ve güvenliği bizim de istikrarımız ve güvenliğimizdir’ dedi. Biz egemenliği ve istikrarıyla Mısır’a vefalı bir halkız”

“Gazze’deki tüm gruplar, terör eylemleriyle bir ilişkilerinin bulunmadığını açıkladı”

Filistin-İsrail barış müzakerelerinin Filistin Başmüzakerecisi Saib Ureykat, “Mısır’ın güvenliğinin Filistin’in güvenliği olduğunu” söyledi.

Kuveyt’teki Filistin Büyükelçiliği binasında basın toplantısı düzenleyen Ureykat, “Refah kentinin Gazze Şeridi sınırının tahliye edilmesi” yönünde Mısır’ın aldığı kararı değerlendirdi.

İsrail-Filistin müzakerelerinde Mısır’ın sadece aracı olmadığını, bilakis Filistinlilerden yana bir taraf olduğunu savunan Ureykat, “Hamas da dahil Filistin halkı, ‘Mısır’ın istikrarı ve güvenliği, bizim de istikrarımız ve güvenliğimizdir’ dedi. Biz egemenliği ve istikrarıyla Mısır’a vefalı bir halkız” ifadelerini kullandı.

Ureykat, “Gazze’deki tüm gruplar terör eylemleriyle bir ilişkilerinin bulunmadığını açıkladı” diye konuştu.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap