Mısır’daki Selefi Nur Partisi’nden Sisi’ye Destek

Mısır Bülteni 239 Gösterim

Mısır’da 2013’teki darbe sırasında ve sonrasında Sisi’ye destek veren Selefi Nur Partisi’nden cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili açıklama yapıldı.

Parti, cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdulfettah es-Sisi’yi destekleyeceğini açıkladı.

Nur Partisi Genel Başkanı Yunus Mahyun başkent Kahire’de yaptığı açıklamada, “Halihazırda Cumhurbaşkanı olan Sisi bu görevi en iyi şekilde yapmaktadır. Sisi’nin liderliğinde ülkedeki tüm kurumlar birlikte çalışmaktadır. Bu şekilde çalışarak ülkede istikrar sağlanacak ve Mısır’a yönelik tehditler bertaraf edilebilecektir.” şeklinde konuştu.

Bütün Mısırlılara seçime katılmaları ve oy vermeleri çağrısında bulunan Mahyun, Nur Partisi’nin bu seçimde Abdülfettah El-Sisi’yi destekleyeceğini vurguladı.

Mısır’daki Selefi görüşü taşıyan tabana hitap eden Nur Partisi’nin Suudi Arabistan tarafından desteklendiği belirtiliyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.