Mısır’da Yusuf El-Karadavi İle İlgili Yeni Karar

Mısır Bülteni 281 Gösterim

Mısır’da İhvan mensuplarına ait mal varlıklarına el konulması için kurulan komisyon tarafından yapılan açıklamada uzun yıllardır Katar’da yaşayan Mısırlı saygın alim Yusuf El-Karadavi’nin oğullarının mal varlıklarına Müslüman Kardeşler üyesi oldukları gerekçesiyle el konulduğu bildirildi.

Komite tarafından yapılan açıklamada Karadavi’nin 6 oğlu ile birlikte diğer 10 kişinin nakit ve gayrımenkul şeklindeki tüm varlıklarına el konulduğu ifade edildi.

Mısır’da 3 Temmuz 2013’te gerçekleştirilen askeri darbeden sonra Müslüman Kardeşler hareketi yasaklanmış, hareketin ve üyelerinin tüm mal varlıklarına el konulmasına karar verilmişti.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır tarafından Katar aleyhine Haziran ayında başlatılan ambargolar kapsamında Yusuf El-Karadavi’nin de aralarında bulunduğu 59 kişi terör listesine alınmıştı.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.