Mısır’da Uluslararası Kur’an Yarışması Düzenlenecek

Mısır Bülteni 461 Gösterim

Uluslararası Kuran Haber Ajansı (IQNA)’nın El Belad haber merkezinden aktardığına göre, Mısır Evkaf Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada 40 ülkeden 52 yarışmacı 24. Uluslararası Kuran Ezber Yarışmasına katılmak için hazır olduğunu belirttiği ifade edildi.

Mısır uluslararası Kuran Ezber Yarışması 8-10 Nisan tarihleri arasında Mısır Evkaf Bakanlığı çabasıyla bu ülkenin başkanti Kahire’de düzenlenecek.

Rapora göre, yarışmanın açılışı Mısır Evkaf Bakanı Muhammed Muhtar Cuma ve önemli Kur’ani şahsiyetlerin katılımıyla yapılacak.

Bu dönemin yarışmasının düzenlenme amacı gençlerin Kur’anı Kerim ezberine teşvik edilmesi, ehkam ve ahlak esaslarını anlamak olarak açıklandı ayrıca bu yarışma farklı ülkelerden gelen gençlerin birbirleri ile tanışma fırsatı sağlayacak.

Kaynak: Uluslararası Kur’an Haber Ajansı

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.