Mısır’da Tren Kazası!

Mısır Bülteni 214 Gösterim

Mısır Sağlık Bakanlığı resmi sözcüsü Halid Mücahid yaptığı açıklamada,  Kahire-İskenderiyye seferini yapan trenin, İskenderiyye-Port Said trenine arkadan  çarpması sonucu, 20 kişinin hayatını kaybettiği, 88 kişinin yaralandığını  söyledi.

Ulaştırma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da kazanın yerel  saatle 14.15’te İskenderiyye kentinin Hurşit bölgesinde meydana geldiği  belirtildi. Açıklamada, arkadan gelen trenin lokomotifinin, öndeki trenin ise son  iki vagonunun çarpmanın etkisiyle raydan çıktığı kaydedildi.

Kazayı araştırmak üzere bakanlık tarafından bir komisyon oluşturulduğu  belirtilen açıklamada kazanın sebebi hakkında bilgi verilmedi.

Yerel basın ve görgü tanıkları ise kazaya öndeki trenin  arızalanmasının neden olduğunu belirtiyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.