Mısır’da Toz Fırtınası 3 Kişiyi Öldürdü

Mısır Bülteni 258 Gösterim

Mısır’ın bazı şehirlerinde dün etkili olan toz fırtınası nedeniyle meydana gelen trafik kazasında 3 kişinin hayatını yitirdiği, bazı limanların da kapatıldığı belirtildi.
Mısır’ın yerel basınında yer alan habere göre, Asyut şehrinde toz fırtınası yüzünden yaşanan trafik kazasında 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
Kızıldeniz Limanlar Müdürlüğü sözcüsü Mellak Yusuf ise yaptığı açıklamada, Hurgada ve Nuveyba limanlarının olumsuz hava koşulları ve dalgaların 2-3 metre yükselmesi nedeniyle kapatıldığını duyurdu.
İskenderiye Limanı sözcüsü Rıza el-Gandur da şiddetli rüzgar, dalgaların yükselmesinden dolayı İskenderiye ve Ed-Dehile limanlarının kapatıldığını açıkladı.

Öte yandan Ezher Kurumu, olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm ülkedeki şubelerinde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.