Mısır’da Terör Saldırısı Kurbanları Anıldı

Mısır Bülteni 303 Gösterim

Mısır’n başkenti Kahire’de basın sendikasının önünde toplanan gazeteciler, Sina saldırısında hayatının kaybedenleri andı.

Mısır’n başkenti Kahire’de basın sendikasının önünde toplanan gazeteciler, Sina saldırısında hayatını kaybedenleri andı. Cuma namazı sırasında bir camiyi hedef alan saldırıda 300’den fazla kişi yaşamını yitirmişti. Basın Sendikası’nın Başkanı Abdel-Mohsen Salama terörle mücadele birlik mesajı verdi:

“Mısır halkına buradan sembolik bir mesaj göndermek istiyoruz. Hepimiz terörizme karşı birlik olduk ve silahlı kuvvetlerimizin terörle mücadelesini destekliyoruz.”

Yetkililer, camiye düzenlenen saldrıda en az yirmi silahlı saldırganın rol aldığını ve üzerilerinde IŞİD bayrağını andıran semboller bulunduğunu duyurdu. Sina Yarımadası, bir süredir Mısır güvenlik güçleriyle IŞİD’e bağlı yerel silhalı gruplar arasında çatışmalara sahne oluyor.

Kaynak: Euronews

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.