Mısır’da Terör Listesine Alınanların Mallarına El Konulacak

Mısır Bülteni 227 Gösterim

Mısır parlamentosu tarafından kabul edilen yeni yasaya göre mahkeme kararıyla terör örgütleri listesine alınanların mal varlıklarına devlet tarafından el konulacak.

Kabul edilen yasaya göre bu konuyla ilgili kurulacak olan yeni komisyon hangi kişi ve grupların terör listesine alındığını belirleyerek mal varlıklarına el koyma işlemlerini başlatacak.

Komisyon üyeleri adalet bakanlığı tarafından önerilen kişiler arasından cumhurbaşkanının seçeceği 7 kişiden oluşacak.

Daha önce hükümet tarafından kurulan Müslüman Kardeşlerin malvarlıklarının idaresi komisyonunun da bu yeni kurulacak komisyona devredileceği belirtildi.

Mısır’da 2013 yılında gerçekleşen askeri darbeden sonra terör örgütü ilan edilen Müslüman Kardeşler hareketine bağlı yüzlerce kurum ve bunların mal varlıklarına devlet tarafından el konuldu.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.