Mısır’da Polise Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 9 Yaralı

Mısır Bülteni 340 Gösterim

Mısır’ın Kuzey Sina eyaletine bağlı El Ariş kentinde meydana gelen patlama sonucu 2 polisin öldüğü, 9’unun yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ariş’teki uluslararası yola döşenen patlayıcı polis aracının geçişi sırasında infilak etti. Patlamada, 2 polisin hayatını kaybettiği, 9’unun yaralandığı ifade edildi.

Söz konusu saldırının sorumluğunu henüz üstlenen olmadı.

Bu arada Mısır basınında yer alan haberlerde, güvenlik güçleri olaydan birkaç saat önce Ariş’te kontrol noktasını hedef alan terör saldırısının önlendiği ifade edilirken, olayda 4 saldırganın öldürüldüğü aktarıldı.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013’ten bu yana Sina’daki birçok ilde “terörist ve tekfirci” olarak nitelendirdiği unsurlara yönelik operasyonlar düzenliyor.

Ülkenin kuzeyindeki Sina’da Kasım 2014’te IŞİD’e biat ettiğini duyuran ve adını “Sina Vilayeti” olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis örgütü gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Sputnik

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.