Mısır’da Müslüman Kardeşler Yetkilileri Terör Listesine Alındı

Mısır Bülteni 384 Gösterim

Mısır yönetiminin, aralarında Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii’nin de olduğu 118 kişiyi 3 yıllığına terör listesine aldığı bildirildi.

Resmi Gazete’de, Kahire Ceza Mahkemesi’nin 24 Ekim’de Rabia Operasyonlar Odası davası kapsamında 51, başsavcı Hişam Berekat’a suikast düzenlenmesi davasında da 67 kişiyi 3 yıl boyunca terör listesine aldığı duyuruldu.

Yargı kaynakları, geçen ekim ayında alınan kararın Resmi Gazete’de bugüne kadar ilan edilmemesinin sebebinin, görülen davaların fazlalığı nedeniyle Ceza Mahkemesi’nin, kararın yürürlüğe girmesi için yetkili makamları geç bilgilendirmesi olduğunu ifade etti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.