Mısır’da Darbe Karşıtı 5 Öğrenci Hapis Cezasına Çarptırıldı

Mısır Bülteni 608 Gösterim

Mısır’da “şiddet eylemlerine karıştıkları” suçlamasıyla yargılanan darbe karşıtı 5 öğrenci 6 ay ile 3 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Savunma heyeti başkanı Muhammed Hafız, askeri mahkemenin, “Mart 2015’te İskenderiye’deki Gençlik ve Spor Müdürlüğü binasını kundaklama girişiminde bulundukları” suçlamasıyla yargılanan 5 öğrenci hakkında 6 ay ile 3 yıl arasında değişen hapis cezası verdiğini bildirdi.

Mısır’da ülkenin demokratik şekilde seçilen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yönetimine yapılan askeri darbenin ardından çok sayıda darbe karşıtı ve Müslüman Kardeşler Teşkilatı mensubu, terör, şiddet olayları planlama ve şiddet olaylarına karışma gibi suçlamalarla yargılanıyor.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.