Mısır’da Çıkan Çatışmada 6 Asker Hayatını Kaybetti

Mısır Bülteni 579 Gösterim

Mısır’ın batısındaki Yeni Vadi vilayetinde kaçakçılık yaptığından şüphelenilen silahlı bir grup ile askerler arasında çıkan çatışmada altı askerin hayatını kaybettiği, üç askerin yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yeni Vadi’ye bağlı Ferafira’nın Ayn Dalle bölgesinde kaçakçılık yaptığından şüphelenilen silahlı bir grup ile askerler arasında çatışma çıktı. Çatışmada, ikisi subay altı asker hayatını kaybetti, üç asker yaralandı.

Hükümete ait El-Ahbar gazetesinin haberinde de Ayn Dalle bölgesinde çıkan çatışmaların ardından bölgede güvenlik alarmı verildiği ve savaş uçaklarının uçuş yaptığı aktarıldı.

Ordudan daha önce yapılan açıklamalarda, Libya sınırı başta olmak üzere sınır bölgelerinde kaçakçılıkla mücadele edildiği duyurulmuştu.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.