Mısır’da Askeri Araca Saldırı: 2 Ölü, 3 Yaralı

Mısır Bülteni 680 Gösterim

Mısır’ın Kuzey Sina bölgesindeki Refah kentinde güvenlik güçlerine ait zırhlı aracı hedef alan saldırıda 2 polisin öldüğü, 3’ünün yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınana bilgiye göre, Refah kentinde güvenlik güçlerine ait zırhlı aracın geçişi sırasında yola döşenmiş patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu 2 polis hayatını kaybetti, 3’ü yaralandı.

Yaralıların El-Ariş Askeri Hastanesine nakledildiği belirtildi. Saldırı hakkında resmi bir açıklama yapılmazken, olayı üstlenen olmadı.

Kuzey Sina’da, Kasım 2014’te terör örgütü DAEŞ’e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren “Ensar Beyt el-Makdis” adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların bölgede etkin olduğu belirtiliyor. Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013’ten bu yana başta Kuzey Sina olmak üzere birçok ilde “terörist” olarak adlandırdığı unsurlara yönelik, “güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri” gerekçesiyle operasyonlar gerçekleştiriyor.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.