Mısır’da 3 Gün Arayla Yaşanan Trafik Kazalarında 26 Kişi Hayatını Kaybetti

Mısır Bülteni 181 Gösterim

Ortadoğu’da en fazla trafik kazasının yaşandığı ülkelerden olan Mısır’da 3 gün arayla gerçekleşen kazalarda en az 26 kişinin hayatını kaybettiği ve 11 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Konuyla ilgili Mısır Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Beni Süveyf bölgesinde gerçekleşen kazada bir minibüsün karşı yoldan gelen kamyonla çarpışması sonucu 13 kişi hayatını kaybederken 8 kişi de yaralandı.

Aynı yolun farklı bir kesiminde üç gün önce yaşanan kazada da 13 kişi yaşamını yitirmişti.

Mısır İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamada 2017 yılının ikinci yarısında ülkede yaşanan trafik kazalarında bine yakın kişi yaşamını yitirdi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2015 yılında hazırlanan raporda ise Mısır’ın yol emniyeti açısından Arap ülkeleri arasında 16. sırada olduğu belirtilmişti. Mısır, dünyada 180 ülke arasında ise 109’uncu sırada olarak gösterilmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.