Mısır ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi Arasında Doğalgaz Hattı İnşa Edilecek

Mısır Bülteni 209 Gösterim

Mısır ile Güney Kıbrıs Rum Kesimi arasında doğalgaz boru hattı inşa edilmesi konusunda sürdürülen görüşmelerde önemli bir aşama kaydedildi.

Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides tarafından yapılan açıklamada Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile Mısır arasında yakın gelecekte direkt doğal gaz boru hattı için anlaşma imzalanacağı duyuruldu.

Rum bakan Mısır’a ziyareti öncesinde Al-Masry Al-Youm gazetesine verdiği demeçte iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi konusunda hükümetlerin hemfikir olduğunu ve bu anlamda yoğun bir çaba içerisinde olunduğunu vurguladı.

Rum Bakan, Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin son üç yıldır savunma, ekonomi, ticaret, göç, enerji, turizm ve kültür alanlarında  birçok anlaşmaya imza attığını ifade etti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.