Mısır Silahlı Kuvvetleri Savunma Sistemini Geliştirmek İstiyor

Mısır Bülteni 278 Gösterim

Mısır silahlı kuvvetlerinin kara ve hava savunma sistemlerini geliştirmek üzere modern savunma sanayi ürünleri alma konusunda girişimlerde bulunduğu bildirildi.

Fransa, Rusya, Güney Afrika ve Güney Kore’yle görüşmeler gerçekleştiren Mısır ordusunun bu ülkelerin envanterinde bulunan ve üretimlerinin bu ülkeler tarafından yapıldığı bazı modern savunma sistemlerini satın almak istediği belirtildi.

Mısır’ın bu ülkelerdeki firmalardan gelen teklifleri değerlendirip 2018’in başlarında ilgili anlaşmayı imzalayacağı tahmin ediliyor.

Mısır ordusunun Güney Kore fiması Samsung firması tarafından üretilen K9 obüsü ile özellikle ilgilendiği bildiriliyor.

Türkiye ordusunun da envanterindeki önemli unsurlardan olan Fırtına obüslerinin K9 obüs teknolojisinin geliştirilmesi ile üretildiği biliniyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.