Mısır Savaş Gemileri Aden’deki Hedefleri Bombaladı

Mısır Bülteni 884 Gösterim

Suudi Arabistan liderliğinde Yemen’deki Husilere karşı başlatılan operasyona destek veren Mısır’a ait savaş gemilerinin ülkenin güneyindeki Aden şehrinde bulunan bazı noktaları bombaladığı belirtildi.

Yemenli gazeteci Abdülaziz El-Megudi Ahram’a yaptığı açıklamada Mısır savaş gemilerinin Yemen eski devlet başkanı Ali Abdullah Salih’a bağlı kuvvetlere ve Aden’in dışında konuşlanan Husi gruplara ait noktaları bombaladığını bildirdi.

Mısır savaş gemilerinin ülkenin güneyindeki hedefleri bombalamasıyla şuana kadar hava kuvvetlerinin kullanıldığı operasyonda ilk kez deniz kuvvetlerinin de aktif olarak katıldığı belirtildi.

Suudi Arabistan’ın desteklediği Mısır’daki Sisi yönetimi, Yemen operasyonuna destek vermek amacıyla dört savaş gemisini Süveyş Kanalı’ndan geçirerek Aden Körfezi’ne göndermişti.

Suudi Arabistan önderliğindeki Kararlılık Fırtınası operasyonuna, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Bahreyn, Ürdün, Sudan, Kuveyt, Mısır ve Fas hava kuvvetlerinin destek verdiği bildirildi.

Kaynak: Ahram Online

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap