Mısır Milletvekili Tevfik Okaşa, “Mısır İsrail İçin Çok Güzel Bir Gelindir”

Mısır Bülteni 655 Gösterim

Jerusalem Post’un haberine göre Mısır milletvekili Tevfik Okaşa, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Mısır’ın eli kanlı diktatörü Abdülfettah Sisi ve ABD Başkanı Barack Obama arasında aracılık yaptığını söyledi.

Okaşa, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi gerektiğini belirterek, “Mısır İsrail için çok güzel bir gelin, eğer İsrail Mısır ile evlenmezse onu yok edecektir” dedi. Mısır milletvekili, İsrail’in Mısır’ı farklı alanlarda kuşatmaya çalıştığını öne sürdü.

Okaşa, Sisi iktidara geldikten sonra ABD’nin onu tanımak istemediğini, Netanyahu ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin ardından Netanyahu’nun ABD’yi ikna ettiğini belirtti.

Kaynak: Yeni Akit

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.