Mısır Metrolarında Kur-an’ı Kerim İle Bilgilendirme

Mısır Bülteni 286 Gösterim

Mısır’daki eğitim kurumlarından olan El Ezher Üniversitesi, ülkedeki gençlerin terörizm akımlarına katılmasını engellemek için yeni bir kampanya başlattı.

Mısır’daki büyük şehirlerde başlatılan kampanya, metro istasyonunda açılan standlar ile Mısırlı Gençleri terörizme karşı İslamiyet’in ve Kur’an-ı Kerim’in mesajları ile bilgilendiriyor.

Özellikle Mısır’da internet üzerinde yapılan terör örgütü propagandaları son derece büyük sorun oluşturmaya başladı.

Başta DAEŞ olmak üzere, Mısırlı gençlerin aklını çelmeye çalışan terör örgütleri, son dönemlerde yapılan araştırmaya göre gençler üzerinde %60’a varan korkunç oranlarda bir ayrıştırma ve kutuplaştırma oluşturmayı başardı. Bu uygulama ile Mısır’daki terör örgütlerinin gençleri etkilemelerinin önünde engel olacağı düşünülüyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.