Mısır Güvenlik Güçlerinden Kahire’de Operasyon

Mısır Bülteni 237 Gösterim

Mısır güvenlik güçlerinin, Temmuz ayının başlarında Kahire’de bir kontrol noktasına saldırdığı düşünülen 4 militanı öldürdüğü ve iki militanı da gözaltına aldığı bildirildi.

Uzun süredir Sina’da aralarında IŞİD’in de olduğu radikal örgütlerle mücadele etmekte olan Mısır güvenlik güçlerinin, yüzlerce IŞİD ve El Kaide üyesini öldürdüğü, ancak saldırıları durduramadığı görülüyor.

Mısır İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada öldürülen militanların Kahire’nin batısında iki farklı noktada gizlenmekte olduğu, tespit edilmeleri üzerine bölgede çatışma yaşandığı duyuruldu.

Mısır’ın Sina bölgesinde güvenlik birimlerine yönelik saldırıların yoğunlaşmasının ardından OHAL ilan edilmişti. Sisi yönetimi bölgedeki OHAL uygulamasını 3 ayda bir uzatıyor.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.