Mısır Genelkurmay Başkanlığına Muhammed Ferid Hicazi Atandı

Mısır Bülteni 343 Gösterim

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin, Genelkurmay Başkanı Mahmud Hicazi’nin yerine Tümgeneral Muhammed Ferid Hicazi’yi atadığı bildirildi.

 El-Ahram gazetesinde yer alan haberde, Sisi’nin yayınladığı cumhurbaşkanı kararnamesiyle Genelkurmay Başkanlığına Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Muhammed Ferid Hicazi’yi atadığı belirtildi.

Sisi’nin Genelkurmay Başkanlığı görevinden aldığı Hicazi’yi ise Cumhurbaşkanlığının “stratejik planlama ve kriz yönetimi” danışmanı olarak atadığı kaydedildi.

Mısır İçişleri Bakanı Mecdi Abdulgaffar da söz konusu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ardından yaptığı yazılı açıklamada, Ulusal Güvenlik Birimi Başkanı Mahmud Şaravi’nin görevden alındığını açıkladı.

 

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.