Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin Japonya Parlamentosuna Hitap Etti

Mısır Bülteni 738 Gösterim

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin Japonya’nın başkenti Tokyo’daki temaslarının başladığı bildirildi.

Mısır resmi haber ajansı MENA’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Sisi bugün Japonya Parlamentosunda bir konuşma yaptı. Sisi, konuşmasında terör gruplarının Filistin davasını gerekçe göstererek dünyanın farklı ülkelerinde terör eylemleri gerçekleştirdiklerine işaret etti.

Mısır Cumhurbaşkanlığı resmi sözcüsü Ala Yusuf ise ziyaret ile ilgili yaptığı basın açıklamasında Japonya ile Mısır arasında enerji, yatırım, eğitim ve kalkınma gibi çok farklı alanlarda yardımlaşma ve iş birliği antlaşmaların imzalanacağını ifade etti.

Yusuf ayrıca Mısır ve Japonya’nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi geçici üyesi olduğunu da hatırlatarak, Japonya’daki temaslar çerçevesinde bazı uluslararası konularda iki tarafın iş birliği yapması ile ilgili görüş alışverişinde bulunulacağını söyledi.

Sisi’nin iki gün sürecek Japonya ziyaretinin ardından bir başka Asya ülkesi Güney Kore’ye geçmesi bekleniyor.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.