Mısır Başsavcısı Hişam Berekat Toprağa Verildi

Mısır Bülteni 803 Gösterim

Mısır’da konvoyunun hedef alındığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Başsavcı Hişam Berekat’ın cenazesi defnedildi.

Başkent Kahire’deki Mareşal Tantavi Camisi’ne getirilen Berekat’ın cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Mukattam bölgesindeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenaze törenine Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve Başbakan İbrahim Mihlib’in yanı sıra çok sayıda bakan ve yetkili katıldı.

Demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin görevden alındığı 3 Temmuz 2013’teki askeri darbenin ardından başsavcılığa atanan Hişam Berekat, dün Kahire’de konvoyunun hedef alındığı bombalı saldırıda yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.