Mısır, Afrika Kupası’nda Çeyrek Finale Yükseldi

Mısır Bülteni 445 Gösterim

Gabon’un ev sahipliği yaptığı ve 31. kez düzenlenen Afrika Kupası’nda, Mısır, Gana, Mali ve Uganda’nın bulunduğu D Grubu’nda grup sürecinin son maçları oynandı.

Port Gentil şehrinde oynanan maçta gruptan çıkmayı ikinci maçlar sonunda garantileyen Gana ile Mısır karşı karşıya geldi.

Mısır, İtalyan birinci ligi Serie A takımı Roma’da forma giyen Muhammed Salah’ın 11. dakikada kaydettiği golle maçı 1-0 kazandı.

Oyem kentinde oynanan D Grubu’nun diğer maçında ise Mali ile Uganda karşı karşıya geldi ve maç 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı.

Alınan sonuçlar sonrasında Mısır grup maçlarında toplamda 7 puan toplayarak grubu liderlikle tamamlayarak çeyrek finale çıktı. Mısır’ın ardından gelen Gana ise 6 puanla çeyrek finale çıkmayı başardı.

Mısır, C Grubu ikincisi Fas, Gana ise C Grubu’nu lider tamamlayan Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile eşleşti.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.