Kuzey Sina’daki Roketli Saldırıda 5 Kişi Yaşamını Yitirdi

Mısır Bülteni 816 Gösterim

Mısır’ın Kuzey Sina ilinde düzenlenen roketli saldırıda aynı aileden beş kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Mısır resmi haber ajansı MENA’da yer alan habere göre, güvenlik güçlerine Kuzey Sina’nın Refah kentine bağlı Selam Mahallesi’ndeki bir eve roketli saldırı düzenlendiğine ilişkin haber ulaştı. Kimliği belirlenemeyen kişilerce düzenlenen saldırıda aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti, komşu evlerden bir kişi yaralandı.

Kuzey Sina’da son bir yılda polis, ordu ve yargı birimlerini hedef alan 63 saldırı düzenlendiği ifade ediliyor.

Kuzey Sina’da, Kasım 2014’te terör örgütü DAEŞ’e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren “Ensar Beyt el-Makdis” adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların bölgede etkin olduğu belirtiliyor. Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013’ten bu yana başta Kuzey Sina olmak üzere birçok ilde “terörist” olarak adlandırdığı unsurlara yönelik, “güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri” gerekçesiyle operasyonlar yapıyor.

Kaynak: AA

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.