Kral Selman Sisi’ye Taziye Mesajı Gönderdi

Mısır Bülteni 1107 Gösterim

SUUDİ ARABİSTAN KRAL SELMANSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud’un, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’ye bombalı saldırılarda hayatını kaybedenler için taziye mesajı gönderdiği bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’nın haberine göre, Kral Selman, Sisi’ye gönderdiği mesajda, “Suç eylemlerini şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye dileklerimizi sunuyoruz” ifadesini kullandı.

Selman, taziye mesajında ayrıca, ailelere Allah’tan sabır, yaralılara da acil şifalar dileğinde bulundu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de bakanlığın söz konusu terör saldırısını kınadığını ve teröre karşı mücadelesinde Mısır’ın yanında durduğunu belirtti.

Mısır’ın Sina Yarımadası’ndaki Ariş kentinde, dün akşam güvenlik noktalarını hedef alan bombalı saldırılarda 30 kişi hayatını kaybetmiş, 47 kişi yaralanmıştı.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.

Yorum Yap