Koç Holding’den Mısır’da Yeni Yatırım

Mısır Bülteni 256 Gösterim

Ford Trucks’ın ortaklarından olan Koç Holding’in bu markanın Afrika pazarındaki faaliyetleri bağlamında Mısır’da yeni bir yatırımı hayata geçirdiği duyuruldu.

Koç Holding’in Ford markası ile yarı yarıya ortaklı iştiraki olan Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks’ın Afrika bölgesinde bu alanda en önemli şirketlerden olan Aljico Misr işbirliği ile Kahire’de yeni bir tesis açılışına imza attığı bildirildi.

Ford Trucks’ın yeni geliştirdiği 3S konseptiyle müşterilerine hem satış, hem servis hem de yedek parça tedariğini bir arada sunacağı tesisin, firmanın Afrika pazarındaki büyümesine önemli katkıda bulunacağı belirtildi.

Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü Emrah Duman, Ford Otosan olarak Mısır pazarına özellikle ilgi duyduklarını ifade ederken, bu ülkede piyasaya sürecekleri ürünlerin ülkenin doğal ve coğrafi şartlarına uygun olarak seçildiğini vurguladı.

Duman, Ford Otosan’ın Mısır’da 2018 sonuna kadar üç ayrı tesis daha açmayı planladığını ifade ederek, Afrika pazarında büyümeye devam etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.