İsrail’in Kahire Büyükelçisi, 9 Ay Sonra Mısır’a Döndü

Mısır Bülteni 321 Gösterim

İsrail’in Kahire Büyükelçisi David Govrin’in, 9 ay aradan sonra Mısır’a döndüğü bildirildi.

Uluslararası Kahire Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, geçen yıl kasım ayında Mısır’dan ayrılan Büyükelçi Govrin, İsrail’in başkenti Tel Aviv’den bugün Kahire’ye geldi.

Yarı resmi El-Ahram gazetesinde yer alan haberde de İsrailli Büyükelçi’nin 9 ay aradan sonra görevine başlamak üzere Mısır’a geldiği belirtildi. İsrail’in Kahire Büyükelçisi Govrin, Kasım 2016’da elçilik personeli ile birlikte herhangi bir açıklama yapmadan sürpriz bir şekilde Kahire’den ayrılmıştı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, Govrin’in ülkeden ayrılmasının nedenlerini bilmediğini duyurmuş ancak, Daily Telegraph gazetesi büyükelçinin güvenlik gerekçelerinden dolayı Mısır’dan ayrıldığını öne sürmüştü.

Kaynak: Sputnik

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.