İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Mısır’da

Mısır Bülteni 187 Gösterim

İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed El-Useymin temaslarda bulunmak üzere Mısır’ın başkenti Kahire’ye geldi.

2016’nın Kasım ayında göreve başlayan El-Useymin göreve gelişinden bu yana ilk kez Mısır’a geldi.

Mısır’da 3 Temmuz 2013’teki askeri darbenin ardından göreve gelen Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi ile görüşen El-Useymin’in gündeminde Filistin ve Kudüs konularının bulunduğu bildirildi.

El-Useymin ayrıca Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Şükri ile de bir araya geldi.

El-Useymin’in Mısırlı yetkililere Kudüs konusunda son dönemde yürütülen diplomatik girişimlerden dolayı memnuniyetini ifade ettiği bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık 2017 tarihinde yaptığı açıklamada Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak kabul ettiğini duyurmuş, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınacağını belirtmişti.

Hakkında
Mısır Bülteni

Mısır Bülteni (MB) Türkiye kamuoyunu Mısır’daki siyasi, toplumsal, kültürel ve ekonomik gelişmeler başta olmak üzere hemen her alanda bilgilendirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur. MB’nin öncelikli amacı okuyuculara Mısır’daki gelişmeleri objektif bir biçimde aktararak Ortadoğu’nun bu önemli ülkesi hakkında doğru bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır.